Trwa ładowanie proszę czekać ...

Porównanie systemów płatności internetowych

18 sierpnia 2017

Płatności online są odpowiedzią na technologiczny rozwój i aktualizacją dotychczasowych, tradycyjnych metod płatności. Pośrednictwo specjalnych systemów płatności internetowych zdecydowanie podniosło poziom bezpieczeństwa wszystkich transakcji dokonywanych w sieci oraz skróciło czas realizacji samego zamówienia. W naszym artykule porównujemy oferty działających systemów płatności online.

Rozwój e-handlu sprawił, że konkurencja między e-sklepami stała się ogromna. Nie dziwi zatem, że wraz z powstawaniem kolejnych sklepów internetowych pojawiają się firmy, oferujące nowoczesne rozwiązania płatnicze w sieci. Z czyich usług skorzystać?

PayPal
Założenie i usunięcie konta w serwisie PayPal jest darmowe a wszelkie opłaty dla e-sprzedawców nalicza się dopiero po otrzymaniu płatności. Jest to całkiem wygodna alternatywa dla tradycyjnych przelewów bankowych i portfeli. Klient zakłada swoje indywidualne konto w systemie, w którym może zarejestrować wszystkie swoje karty, dzięki czemu płatności w sieci będą przebiegać szybko i sprawnie. Prowizje dla e-sklepu są uzależnione od jego miesięcznego obrotu (od 2,5 do 2,8%). Sprzedawca dowolnie dysponuje środkami, które wpływają na jego konto w systemie PayPal.

DotPay
Wszelkie koszty i prowizje w systemie DotPay są ustalane podczas indywidulnej rozmowy z konsultantem, który dostosowuje ofertę do możliwości i warunków e-sklepu. Serwis nie pobiera opłat abonamentowych. Do używanych form płatności należą zakupy przy użyciu karty płatniczej, e-przelewy, przekazy pocztowe, płatności mobile i walutowe oraz e-raty. Serwis nie ustala minimalnej kwoty wypłaty tak, że sprzedawca może dowolnie dysponować swoimi środkami.

PayU
Podobnie jak DotPay, PayU dostosowuje swoją ofertę pod wymagania konkretnego klienta. Stosowanymi formami płatności są przelewy elektrycznie i bankowe, karty płatnicze, płatności mobilne i okresowe, e-portfele i e-raty. Warto zaznaczyć, że serwis nie stosuje żadnych ograniczeń w dostępie do środków tak, że sprzedawca może wybrać pieniądze w każdym momencie.

Transferuj.pl
Serwis ten dysponuje wieloma formami płatności. Klient może dokonać szybkiego przelewu, zapłacić kartą lub zlecić płatność międzynarodową. Dodatkowo dostępne są opcje płatności mobilnych, np. za pomocą SMSa.

Przelewy24
Serwis proponuje bardzo atrakcyjną ofertę dla e-sklepów. Sam abonament wynosi 0 złotych a prowizja waha się od 1,9 do 2,5%. Stawki można oczywiście negocjować z konsultantem. Co więcej, serwis proponuje nielimitowane wypłaty z konta a ich realizacja przebiega w ciągu jednej doby. Do proponowanych form płatności należą przekazy i karty płatnicze, e-przelewy, płatności cykliczne oraz mobilne, BLIK, SMS Premium itd.