Trwa ładowanie proszę czekać ...

Polacy w czołówce kupujących przez Internet

22 marca 2017

Coraz chętniej robimy nasze zakupy, korzystając z serwisów internetowych. Obecnie szacuje się, że wartość rynku e-handlu w Polsce wynosi niemal 27 miliardów zł. E-zakupy oznaczają dla nas przede wszystkim z powodu oszczędności czasu, dużego wyboru produktów, oraz komfort i łatwość, z jaką można nabyć interesujące nas towary bądź usługi. To wszystko sprawia, że coraz częściej decydujemy się na e-commerce. Zamawianie interesujących nas produktów w sieci jest również doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie lubią np. przedświątecznego tłoku.

Wartość polskiego e-commerce
Specjaliści obliczyli, że wartość polskiego e-commerce może w najbliższym czasie wzrosnąć nawet do 32 miliardów zł. Aby e-handel mógł się dalej dynamicznie rozwijać, właściciele firm i przedsiębiorstw muszą zwrócić swoją uwagę w szczególności na dwie kwestie. Przede wszystkim konieczne są udoskonalenia systemu dostarczania zamówień. E-konsumenci wskazują ten właśnie problem, jako główny aspekt sprawiający, że tradycyjny handel może przeważa nad zakupami internetowymi. Drugim aspektem jest koszt wysyłki towarów. Cena przesyłki szczególnie niedużych, a częstych zakupów powinna zostać znacznie obniżona. Wysoki koszt dostawy może spowodować sytuacje, w której potencjalnemu nabywcy nie będzie opłacało się dokonywać zakupu przez Internet.

Patrząc na to z punktu widzenia e-konsumenta, bardzo ważną kwestią jest łatwość i wygoda, z jaka będzie mógł złożyć swoje zamówienie. Jest więc koniecznym, by strony internetowe sklepu były przejrzyste i zrozumiałe. Powinny katalogować cały asortyment i dać możliwość porównania. Przedsiębiorcy powinni zadbać o bezpieczeństwo wszelkich transakcji, jednocześnie zapewniając sprawny i łatwy w obsłudze system dokonywania wpłat. Równie ważna dla e-konsumenta jest możliwość zwrotu przez e-sklep towaru w ściśle określonym czasie.

Zakupy w e-commerce
Obecnie, coraz więcej – bo aż 74% polskich klientów-woli zrobić swoje świąteczne zakupy w grudniu, i częściej wykorzystują w tym celu bogate oferty serwisów e-commerce. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w szczególności w okresie około bożonarodzeniowym problemy z kurierami mogą stać się bardzo uciążliwe. Najlepiej pomyśleć o prezentach dla rodziny i przyjaciół znacznie wcześniej, a zakupy internetowe nie tylko pozwolą nam zaoszczędzić czas, ale też i nerwy, które mogłyby zostać nadszarpnięte w długich kolejkach sklepów stacjonarnych.