Trwa ładowanie proszę czekać ...

Realizacja transakcji online kartą płatniczą

22 listopada 2017

Dzisiaj zakupy w sieci stały się zupełną normą. Naturalne jest więc to, że z dnia na dzień przybywa entuzjastów tej formy płacenia za zakupy. Najprawdopodobniej w przyszłości rynek e-commerce wyprze zupełnie tradycyjne formy płatności, co sugeruje jego bardzo dynamiczny rozwój. Wynika to z tego, że w sieci konsumenci otrzymują dostęp do szerszej i zazwyczaj tańszej oferty. Wraz z zainteresowaniem płatnością w sieci rozwijają się różne metody jej dokonywania. Dzisiaj opowiemy o realizacji transakcji online za pomocą karty płatniczej.

Serwisy płatności online nieustannie pracują nad tworzeniem różnorodnych metod realizacji transakcji tak, aby każdy znalazł sposób idealnie odpowiadający jego potrzebom. Dotpay oferuje swoim klientom możliwość użycia karty płatniczej w sieci. Okazuje się, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod płatności, jaka dostępna jest w Internecie. Warto dodać, że jest ona również szybka, ponieważ już po kilku sekundach e-sprzedawca otrzymuje środki i może przystąpić do realizacji zamówienia.

Płacenie kartą opłaca się
Do głównych zalet używania karty w Internecie należy fakt, że jest to jedna z najprostszych i najszybszych form płatności online. Otóż stosując kartę, unikamy uciążliwej konieczności samodzielnego wpisywania danych do formularza przelewu, która może wystawić nas na ryzyko. Oszuści często podmieniają numery rachunków bankowych na swoje. W sytuacji, gdy płacimy kartą przy użyciu opcji one-click, formularz zostanie wypełniony automatycznie, a całą transakcję potwierdza się jednym kliknięciem. Osoby kupujące zagranicą muszą być przygotowane na to, że większość tamtejszych sklepów internetowych honoruje wyłącznie płatność kartą i choćby dlatego warto jej używać. W przypadku płatności zagranicznych warto dodać, że płatność kartą opłaca się również, gdy zależy nam na czasie realizacji zamówienia. Chodzi o to, że tradycyjne przelewy zagraniczne są drogie i wolne.

Czy to jest bezpieczne?
Płatność kartą należy do jednej z bezpieczniejszych metod realizacji transakcji w sieci. Karta jest również bezpieczniejsza od noszenia przy sobie większych kwot gotówki. Przecież autoryzacja jakiejkolwiek aktywności czy to wypłaty środków czy przelewu wymaga podania PIN-u znanego tylko właścicielowi. Oznacza to, że nawet gdy karta zostanie zgubiona, właściciel ma dostatecznie dużo czasu, żeby bezpiecznie ją zablokować. Warto dodać, że banki stosują automatyczne systemy zabezpieczeń, które blokują kartę, w sytuacji, gdy zostanie zarejestrowana jakaś podejrzana aktywność. Wystarczy, że z karty użytkownika zostanie zlecone wiele transakcji pod rząd a system zostanie uruchomiony. Tak więc używając karty płatniczej nie musisz martwić się złodziejami, a przy sobie nosisz tylko mały plastik, a nie całą swoją wypłatę w gotówce.