Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najlepsze systemy płatności internetowych

16 października 2017

Płatności internetowe znacznie skracają czas realizacji transakcji. Zanim zostały wprowadzone sklep internetowy musiał czekać na przelew nawet kilka dni, a ponieważ realizacja zamówienia następowała w momencie zaksięgowania płatności wydłużało to znacznie czas realizacji. Wysyłka za pobraniem, ze względu na np. dużą wartość sprzedawanych przedmiotów nie zawsze wchodziła w grę. Różnego rodzaju systemy płatności internetowych to z pewnością spora rewolucja, jeżeli chodzi o zakupy w sieci.

Przedstawiamy najczęściej spotykane rodzaje transakcji internetowych.  Ich popularność wynika z ogromnej wygody korzystania i szybkości realizacji transakcji.

Szybkie przelewy

Większość z nas nie wyobraża sobie już płacenia za zakupy internetowe czy opłacania rachunków bez istnienia opcji szybkich przelewów. Można powiedzieć, że szybki przelew jest uproszczoną wersją przelewu tradycyjnego. Aby go dokonać musimy oczywiście zalogować się na internetowe konto bankowe, jednak większość potrzebnych danych generowana jest automatycznie. Taki przelew księgowany jest natychmiastowo, a dzięki temu możemy szybko sfinalizować transakcję, gdyż wysyłka może mieć miejsce zaraz po dokonaniu płatności. Szybkie przelewy to maksimum wygody oraz ogromna oszczędność czasu, zwłaszcza jeżeli transakcji internetowych dokonujemy często.

E-portfel

To umowna nazwa konta, które otrzymujemy rejestrując się u dostawcy konkretnej usługi. Na konto to dokonujemy wpłaty określonej sumy pieniędzy. Następnie mamy możliwość wykonywania natychmiastowych przelewów. Z reguły są one bezpłatne. Czasami pobierana jest około 1% prowizja. E- portfel jest opcją wartą rozważenia zwłaszcza wtedy, gdy regularnie wykonujemy przelewy zagraniczne… albo kochamy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

Płatności sms

Jest to najbardziej rozpowszechniona forma uzyskania dostępu do treści i usług serwisów komercyjnych. Uzyskanie przez klienta kodu SMS polega na wysłaniu pod wskazany numer wiadomości zdefiniowanej przez sprzedawcę. Klient w wiadomości zwrotnej otrzymuje kod SMS. Wpisanie tego kodu na stronie sprzedawcy skutkuje odblokowaniem dostępu do treści i usług serwisu sprzedawcy.

Płatność kartą

Ta forma finalizacji transakcji internetowych jest wciąż najmniej popularną wśród naszych rodaków. Należy jednak podkreślić, że tego rodzaju płatności należą do najbezpieczniejszych. Płatność polega ona na przepisaniu danych z karty do formularza płatności. Płatność kartą jest najbardziej powszechną formą płatności na całym świecie. Jeżeli więc interesują nas zakupy w sklepach międzynarodowych lub na zagranicznych portalach aukcyjnych, powinniśmy pomyśleć o karcie kredytowej, debetowej czy przedpłaconej.