Trwa ładowanie proszę czekać ...

Na czym polega płatność MasterPass?

19 listopada 2017

​W dobie coraz dynamiczniejszego rozwoju technologicznego, płatności internetowe stają się codziennością. Nasze konsumenckie obyczaje przenoszą się w znacznej mierze do sieci, gdzie nie tylko nabywamy produkty, ale opłacamy rachunki i płacimy za rezerwację do kina czy restauracji. Tego rodzaju zmianę umożliwił rozwój Internetu i urządzeń mobilnych. Coraz bardziej świadomi e-konsumenci wymagają od e-przedsiębiorców udostępnienia im bardziej innowacyjnych, wygodniejszych i bezpieczniejszych metod płatności. Właśnie dlatego Dotpay oferuje użytkownikom możliwość skorzystania z opcji MasterPass.

Z dnia na dzień nasze tradycyjne urządzenia, zwyczaje i czynności zostają przeniesione do sieci, gdzie można wykonywać je łatwiej i szybciej. Tak jak zwykłą pocztę zamieniliśmy na e-mail, tak normalny portfel powoli zamieniamy na jego wirtualną wersję. Tego rodzaju narzędzie pozwala nie tylko odciążyć kieszenie, ale także zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie dokonywania transakcji. Kolejną zaletą jest to, że z usługi można bez przeszkód korzystać na swoim telefonie. Od teraz będziesz mógł kupować online, gdziekolwiek jesteś w domu, w pracy czy na wakacjach, ponieważ wszystkie dane będą przechowywane w elektronicznym portfelu. 

Jak to działa?
MasterPass to forma płatności udostępniona przez organizację płatniczą MasterCard w 2013 r. Działa ona na zasadzie elektronicznego portfela. Mogą z niej skorzystać wszyscy posiadacze kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Następnie należy założyć konto w systemie MasterPass, gdzie wszystkie dane karty zostają specjalnie zaszyfrowane. Oznacza to, że każda kolejna płatność będzie wykonywana jedynie poprzez zalogowanie do systemu oraz potwierdzenie transakcji mPIN-em. Wszystko to bez uciążliwiej konieczności każdorazowego podawania danych z karty płatniczej. Posiadacz konta w Masterpass sprawia, że każde urządzenie smartfon, tablet czy komputer zamienia się w wygodne narzędzie do robienia szybkich zakupów w sieci. Usługa działa tak samo w dowolnym miejscu na świecie i dodatkowo nic nie kosztuje.

Wysoki poziom bezpieczeństwa
Należy podkreślić, że korzystanie z opcji MasterPass odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jest ono zapewnione przez dokładną weryfikację użytkownika przez MasterPass w momencie zakładania przez niego portfela i dodawania karty. Dzięki tym działaniom wyłącznie on i tylko on może korzystać ze swojego portfela. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w trakcie realizacji transakcji system może dodatkowo zażądać od użytkownika weryfikacji numeru karty poprzez podanie kodu autoryzacji trzydomenowej lub kodu znajdującego się na karcie, czyli CVV2 (Visa), CVC2 (MasterCard), Card Security Code (American Express).