Optymalizacja stron i SEO Zachodniopomorskie

To zdarza się bardzo często: firma decyduje się zmienić dotychczasowy projekt strony, wykłada pieniądze oraz traci czas na przygotowanie nowej strony, zastępuje starą stronę nową i… i w pewnym momencie zauważa, że pozycje w wyszukiwarce na najważniejsze słowa kluczowe lecą na łeb, na szyję. Firma Bluseo Szczecin traci większość ruchu i poważnie zaczyna rozważać powrót do dawnego projektu.

Takie sytuacje nie są wcale rzadkie. Jednak można ich uniknąć, jeżeli podczas projektowania strony będziemy pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Jakie strony są usuwane?
  2. Jakie słowa kluczowe występują na usuwanych stronach, i jaki udział mają te słowa kluczowe we wszystkich odwiedzinach strony?
  3. Jakie podstrony twojej strony internetowej, są linkowane przez stronę która ma zostać usunięta? Jakie linki wewnętrzne zostaną w ten sposób utracone?
  4. Czy usuwana podstrona posiada jakieś linki zewnętrzne? Jeżeli tak, to będziesz musiał przekierować stary adres URL na nowy, by nie utracić linkowania.
  5. Czy zmianie ulega architektura strony, w tym menu i podkatalogi? Być może będziesz musiał przekierować wszystkie stare adresy na nowe.
  6. Zmieniasz teksty na stronie internetowej? Nawet jeżeli to robisz to zachowaj stare teksty dla porównania. Jeżeli twoje pozycje trzymają się dobrze na starej stronie, to wykorzystaj takie same nagłówki jako szkielet dla nowej strony.
  7. Zmieniasz meta tagi title i description? Może to spowodować spadek, jeżeli wcześniej twoja strona była pozycjonowana wysoko na dane frazy.
  8. Zmieniasz obrazy na stronie? Możesz stracić odwołania z wyszukiwarki grafiki Google, więc pomyśl, jak możesz zrekompensować tę stratę.
© 2021: Lingvo- Pożyczki Prywatne Kraków 24h | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress