Chirurgia Stomatologiczna Kielce – Wybielanie Zębów

Sporo osób zadaje sobie pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy wybielaniem domowymi sposobami, a tym, które oferują gabinety chirurgiczne. Która metoda jest efektywniejsza? W tym tekście chciałabym rzucić trochę światła na tą kwestę – czy lepej wybrać się do stomatologa czy może kupić zestaw do domowego wybielania.

Podejście do tematu może być całkowicie różne w zależności od osobistych przekonań. Jedni mogą wychodzić z założenia, że wizyta u dentysty jest zbyteczna skoro można kupić odpowiednie środki i użyć ich spokojnie w domu, inni natomiast mogą zapytać – po co ryzykować wybielanie domowymi metodami kiedy u dentysty mogę to zrobić bezpiecznie i profesjonalnie?!

Ostrożne podejście do tematu domowych środków do wybielania, reklamowanych jako „lepsze niż u dentysty”, jest całkowicie normalne. Oferowane żele, paski, płyny czy pasty niestety nie zawsze spełniają swoją rolę. Natomiast prawdą jest, że część tych produktów jest skuteczna i może przynieść całkiem niezłe efekty.

Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich potrzeb. Wybierając się do dentysty uzyskamy na pewno profesjonalną opiekę i pewny skutek – dwie najistotniejsze cechy ściśle związane z opieką zdrowotną i zabiegami medycznymi.

Jednak z drugiej strony domowe wybielanie pozwoli ci całkowicie kontrolować cały proces i zapewni elastyczność przy określaniu czasu, kiedy decydujesz się na używanie preparatów

Zastanówmy się jak oba systemy działają i spróbujmy przeanalizować ich wady i zalety.
Wybielanie u stomatologa – jak to działa?

Poza oczywistym wymogiem umówienia się na konsultację u stomatologa i wygospodarowania czasu na jedną bądź kilka wizyt trzeba zastosować się do innych, specyficznych zasad. Przykładem może być tutaj obowiązek profesjonalnego wyczyszenia zębów (skaling, piaskowanie) czy uzupełnienie nieszczelnych wypełnień.

Kiedy stan twoich zębów będzie zadawalający, można przystąpić do wybielania. W przypadku wybielania ekspresowego (np. Opalescence XBoost) najpierw zostaną zabezpieczone Twoje dziąsła, aby chronić je przed wysokim stężeniem żelu. Ochrona ta wykonywana jest z cienkiej warstwy specjalnej żywicy. W dalszej kolejności na zęby nakłada się aktywny żel i ewentualnie stosuje lampę przyspieszającą cały proces. Przy takiej procedurze wszystko trwa około godziny i kończy się na jednej wizycie w gabinecie.


© 2021: Lingvo- Pożyczki Prywatne Kraków 24h | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress